تماس با ما

تماس با شخص : Bino Chen

شماره تلفن : +86-13696958576

WhatsApp : +8613696958576

Free call

قیمت فولاد سه برابر شده است.

May 6, 2021

آخرین اخبار شرکت قیمت فولاد سه برابر شده است.

نیویورک (تجارت CNN) -یک حباب می تواند در سهام فولاد در حال تولید باشد.

 

بیماری همه گیر صنعت فولاد آمریکا را در بهار سال گذشته به زانو درآورد و تولیدکنندگان را مجبور کرد تولید خود را متوقف کنند در حالی که برای زنده ماندن از اقتصاد نابود شده تلاش می کردند.اما با شروع احیا ، کارخانه ها به کندی شروع به تولید کردند و همین امر باعث کمبود گسترده فولاد شد.این امر منجر به افزایش مداوم قیمت تمام محصولات فولادی می شود.مانند قطعات یدکی بیل مکانیکی و بولدوزر.

 

اکنون ، بازگشایی اقتصاد چنان رونق فولاد را تحریک کرده است که برخی متقاعد شده اند که با اشک تمام خواهد شد.

 

تیمنا تانرز ، تحلیلگر بانک آمریکا ، با استفاده از "b-word" که تحلیلگران ارزش سهام از بانک های بزرگ به طور معمول از آن اجتناب می کنند ، به CNN Business گفت: "این مدت کوتاه خواهد بود. بسیار مناسب است که این را یک حباب نامید."

 

پس از پایین آوردن حدود 460 دلار در سال گذشته ، قیمت فولاد نورد گرم معیار ایالات متحده در حال حاضر در حدود 1500 دلار در هر تن قرار دارد ، که یک رکورد بی سابقه است و تقریباً سه برابر میانگین 20 ساله است.

سهام فولاد در آتش سوخت.فولاد آمریکا (X) ، که در مارس گذشته به دلیل ترس از ورشکستگی به کمترین میزان سقوط کرد ، فقط در مدت 12 ماه 200٪ سر به فلک کشید.Nucor (NUE) فقط در سال جاری 76٪ افزایش یافته است.

 

در حالی که امروز "کمبود و وحشت" باعث افزایش قیمت ها و سهام فولاد می شود ، تانرز پیش بینی می کند که با افزایش عرضه با آنچه تقاضای غیرمترقبه است ، عرضه معکوس شود.

 

تانرز ، پیشکسوت دو دهه ای از صنعت فلزات که هفته گذشته گزارش خود را با عنوان "سهام فولاد در یک حباب" تألیف کرد ، گفت: "ما انتظار داریم این اصلاح شود - و اغلب وقتی اصلاح شود ، بیش از حد اصلاح می شود."

 

کمبود فولاد باعث بالا رفتن سهام است

سهام پیشرو فولاد از ابتدای سال تاکنون 5 برابر S&P 500 افزایش یافته است.

آخرین اخبار شرکت قیمت فولاد سه برابر شده است.  0

 

 

"کمی کف"

فیل گیبس ، مدیر تحقیقات سهام فلزات در KeyBanc Capital Markets ، موافقت کرد که قیمت فولاد در سطوح ناپایدار است.

 

گیبس به سی ان ان بیزینس گفت: "این می تواند بشکه ای 170 دلار در هر بشکه باشد. در بعضی از زمان ها مردم می گویند ،" اگر این رانندگی نکنم ، من سوار اتوبوس می شوم. ""اصلاح بسیار شدید خواهد بود. فقط مسئله این است که چه موقع و چگونه اتفاق می افتد."

 

گیبس گفت که "اطمینان بیشتری از قیمت فولاد در یک حباب دارد" ، به جای اینکه سهام فولاد خود در یک حباب باشد.

 

وزوز حباب فولادی تازه ترین بحث پیرامون پایداری جیب های پررونق بازار در این دوره از نرخ بهره پایین است.بیت کوین ، اتریوم ، dogecoin و سایر ارزهای رمزپایه در آتش سوخت.GameStop (GME) ، AMC (AMC) و سهام آنها با سهام Reddit در اوایل سال جاری سر به فلک کشیدند.و شرکت های چک سفید ، برخی از آنها توسط افراد مشهور پشتیبانی می شوند ، پولهای زیادی را جمع می کنند.

 

حتی رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول ، خطر بزرگنمایی بیش از حد را تصدیق کرده است.

پاول در کنفرانس مطبوعاتی هفته گذشته گفت: "شما در بازارهای سرمایه مواردی را مشاهده می کنید که کمی کف آلود هستند.""این یک واقعیت است. من نمی گویم که هیچ ارتباطی با سیاست های پولی ندارد ، اما همچنین دارای مقدار فوق العاده ای مربوط به واکسیناسیون و بازگشایی اقتصاد است."

 

با بازگشایی اقتصاد ، کمبود دیگری نیز وجود دارد

فولاد تازه ترین کمبودی است که به اقتصاد ایالات متحده ضربه می زند ، زیرا از یک بیماری همه گیر بهبود می یابد که زنجیره های عرضه را به هم ریخته و باعث تغییر شدید تقاضا می شود.

 

از تراشه های رایانه ای و چوبی گرفته تا کلر و رانندگان کامیون های تانکر کمبود دارند.تولیدکنندگان ، رستوران ها و سایر مشاغل نیز برای کارگران ناامید هستند.

 

در همین حال ، آژانس بین المللی انرژی این هفته هشدار داد که به اندازه کافی مس ، لیتیوم و سایر مواد معدنی خام خاکی در دسترس نیست تا جاه طلبی های جهانی برای انرژی پاک را به واقعیت تبدیل کند.استراتژیست های بانک مرکزی آمریکا در یادداشت اخیر خود به مشتریان گفتند که جهان خطر "تمام شدن مس" را دارد.

 

درست مثل چوب ، صنعت فولاد با بهبود سریع تقاضا که از تابستان سال گذشته آغاز شد - بخصوص در صنعت خودرو - مورد توجه قرار گرفت.

 

تانرز ، تحلیلگر بانک آمریکا گفت: "به طور ناگهانی مردم در حال خرید ماشین های زیادی بودند."

و زمان لازم بود تا کارخانه های ذوب آهن فولادی آمریکا تولیدی را که در آغاز شیوع همه گیر به شدت قطع کرده بودند از سر بگیرند.ذخایر فولاد به سرعت کاهش یافت و حمل و نقل به تأخیر افتاد ، درست همانطور که خریداران فولاد سفارشات خود را بیش از حد معمول شروع کردند.

 

قیمت های "اوج"؟

خبر خوب ، حداقل برای خریداران فولاد ، این است که تحلیلگران می گویند تمام ظرفیت تولید فولاد ایالات متحده که در طی همه گیری بیکار مانده بود ، بازگشته است.

 

به همین دلیل تانرز گفت که او بسیار مطمئن است که این کمبود به زودی پایان می یابد و باعث سقوط قیمت فولاد می شود.تانرز در گزارش خود نوشت ، تاریخ نشان می دهد که سهام فولاد "تقریباً یک ماه قبل از قیمت فولاد" به اوج خود می رسد.

 

وی گفت: به خصوص US Steel در برابر ركود كالا آسیب پذیر است زیرا بیشترین میزان بدهی و بیشترین نیاز را برای به روز كردن كارخانه های خود دارد.

 

اما در حال حاضر ، سهام فولاد ممکن است همچنان برای سرمایه گذاران جذاب به نظر برسد زیرا صنعت در حال حاضر در حال ضرب پول است.طبق گزارش سیتی گروپ ، بخش فولاد تخت آمریکای شمالی پیش بینی می کند در سال 2021 رکورددار درآمد باشد.

 

الكساندر هكينگ ، تحليلگر سيتي ، چهارشنبه در يادداشتي به مشتريان نوشت: "قيمت هاي فعلي فولاد در اوج (يا نزديك به آن) هستند ... و در برخي مقاطع به شدت پايين مي آيند.""سناریوی فعلی معضل اوج درآمد کلاسیک را به سرمایه گذاران نشان می دهد."

 

هکینگ هشدار داد که سهام فولاد نمی تواند از رکود کالا فرار کند.وی نوشت: "ما می توانیم دقیقاً صفر مثال را به یاد بیاوریم كه در آن سهام فولاد طی 25٪ + اصلاحات قیمت فلز افزایش یافته است."

—————————————————————————

این مقاله از CNN BUSINESS ارسال شده است.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما